inTurda.ro

Turda pentru Toti – o comunitate a oamenilor frumosi din Turda. O initiativa ‘dincolo de politica’.

Turda pentru Toti – o comunitate a oamenilor frumosi din Turda. O initiativa ‘dincolo de politica’.

Turda pentru Toti – o comunitate a oamenilor frumosi din Turda. O initiativa ‘dincolo de politica’.
februarie 29
12:15 2016

Turda pentru Toti este o initiativa ‘dincolo de politica’ care include, deocamdata, o pagina de Facebook tip comunitate (community) si un grup public, pe aceeasi retea de socializare, in care turdenii sunt invitati sa faca parte, in anumite conditii.

Sper sa nu fie cu suparare, dupa cum am spus acum cateva zile, mi se pare ca orasul nostru este mai mult decat substratul nu-tocmai-curat al jocurilor politice si al pamfletelor. Atunci am fost invitata sa fac mai mult. Imi propun sa fac, asadar am inceput prin a crea o pagina a oamenilor frumosi din Turda. Mi-as dori sa stiu mai multe despre ei, cat si despre orasul nostru, in general. Asadar, incep prin a va invita si aici: www.facebook.com/TurdaPentruToti (pagina comunitatii), a declarat Oana Sarmasan, initiatoarea proiectului online.

Pe langa pagina oficiala, care va strange Like-uri, a fost creat si un grup public, pentru a facilita discutiile si interactiunea oamenilor educati si bine intentionati. Mai jos este descrierea oficiala a grupului:

Va invitam sa faceti parte din grupul „Turda pentru toti”, un grup unde toate discutiile legate de orasul nostru sau oamenii care locuiesc in el sunt deschise.

Dragi turdeni, cred cu tarie ca printre ultimele lucruri de care acest oras al nostru are nevoie e un nou grup pe Facebook. Cred ca si dumneavoastra stiti deja ca sunt suficiente. Cu toate astea, marturisesc ca nu am reusit sa dau peste un grup in care sa regasesc Turda frumoasa si curata. Daca nu cea mai curata cand vine vorba de strazi, macar cea mai curata cand vine vorba de oameni.

Asadar, va invit sa faceti parte din grupul Turda Pentru Toti. Va invit cu drag sa promovati orice activitate legata de orasul nostru, orice eveniment sau informatie pe care o considerati importanta.

Pe acest grup nu vom accepta injurii, calomnii, mesaje rau intentionate. Asa cum fiecare are dreptul sa se comporte dupa alegere si educatie, asa avem si noi dreptul la un oras cu oameni frumosi si senini.

Bine ati venit!

Grupul poate fi accesat la aceasta adresa: https://www.facebook.com/groups/TurdaPentruToti/ 

Related Articles

Calculatoare Turda

Service IT

Articole Recente

Calendar

februarie, 2016
L Ma Mi J V S D
« Ian   Mar »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
29  

Stiri de azi

Stiri

eClujeanul.ro

Stiri
%d blogeri au apreciat:
Citește articolul precedent:
Foto/VIDEO: “Micul biciclist şi siguranţa lui” la Salina Turda

“Micul biciclist şi siguranţa lui”, concursul organizat de C.S Clujul Pedalează în parteneriat cu Primăria Cluj-Napoca și Inspectoratul de Politie...

Închide