inTurda.ro

Archive

Breaking News
    Potaissa Turda LIDER în Liga Națională :)

AHC Potaissa Turda a urcat pe primul loc în clasamentul Ligii Naţionale de Handbal masculin după victoria reușită vineri seara (08.11.13) în fața celor de la HC Odorhei. (26-28) Echipa antrenată de Horaţiu Gal a controlat aproape în totalitate prima jumătate a jocului. Înaintea pauzei, oaspeţii conduceau cu patru goluri, însă HC Odorhei a revenit spectaculos şi a încheiat prima repriză a meciului cu doar un gol în minus pe

Citeste tot articolul
    Ștefănie solicită demiterea CA SC Turda Salina Durgău

COMUNICAT DE PRESĂ Referitor la activitatea defectuoasă a societăţii Turda Salina Durgău Managementul neperformant al SC Turda Salina Durgău SA mă determină să iau o poziţie fermă şi să solicit în mod public Consiliului Local în calitate de autoritate deliberativă a Municipiului Turda: demiterea întregului Consiliul de Administraţie al societăţii şi schimbarea reprezentantului Consiliului Local în Adunarea Generală a Acţionarilor. Lipsa de comunicare de la nivelul conducerii societăţii şi sincopele