Breaking News
    Salina Turda este prezentă la Târgul Internațional de Turism de la Budapesta – 2015

Salina Turda este prezentă la Târgul Internațional de Turism de la Budapesta – 2015 Salina Turda participă la Târgul de Turism Internațional ,,Utazás “ – ediția a 38-a, din Budapesta, cara se desfășoară în perioada 26.02 – 01.03.2015. La acest important târg de turism internațional, amenajat la Hungexpo într-un spațiu de peste 30.000 mp, participă peste 30 țări și aproximativ 300 de expozanți. Salina este reprezentată prin Florin Vulturar – șef

Citeste tot articolul
    Victorie importanta obtinuta de Potaissa. CSU Suceava – Potaissa Turda 25-26 (13-15)

Sambata, 28 februarie 2015, Potaissa Turda a obținut o victorie extrem de importanta în încercarea de a ajunge pana la finalul competitiei in play-off, o victorie însă destul de dificila pentru echipa noastra. Potaissa a reusit sa ajunga pentru prima data în avantaj în minutul 8 al meciului, după golul marcat de Cîmpan, iar până la pauză jocul a curs într-un singur sens. Pe finalul reprizei însă jocul s-a mai