inTurda.ro

Archive

Breaking News

Astăzi, 02 aprilie 2017, în jurul orei 14:15, între liniile de cale ferată din cartierul Șarât din Câmpia Turzii a izbucnit un incendiu de vegetație.  Focul lasat nesupravegheat a cuprins o căpiță imensă de fân care arde necontenit. Pompierii nu reușesc să oprească flăcările, aceștia așteaptă un utilaj care să împrăștie căpița de fân deoarece deasupra flăcărilor se află linii de curent de înaltă tensiune!

Citeste tot articolul
    Rezumat video: Potaissa Turda 32 – 29 HB Dudelange. Suntem cu un pas în semifinala Challenge Cup

AHC Potaissa Turda a jucat aseara prima manșă cu HB Dudelange (Luxemburg), din sferturile Challenge Cup, reușind să se impună cu scorul de: 32 –  29. ”VICTORIE! Cu dăruire şi ambiţie, handbaliştii noştri au câştigat prima manşă a întâlnirii cu HB Dudelange din Luxemburg, scor 32-29 (17-20)! La pauză, oaspeţii au intrat în avantaj, însă finalul reprizei secunde ne-a aparţinut nouă în totalitate. Băieţii au reuşit să întoarcă soarta partidei