inTurda.ro

Archive

Breaking News
    VIDEO – Cupa Challenge: Potaissa Turda a scris istorie. Sporting CP a câștigat cupa

În aceasta seară Potaissa Turda a pierdut manșa retur a finalei Cupei Challenge, scor 24-30, în fața echipei portugheze, Sporting Clube de Portugal. Turdenii au câștigat astfel medaliile de argint ale cupei europene. Iata mai jos imaginile ISTORICE:

Citeste tot articolul

Astăzi a avut loc deschiderea oficiala a concursului de înot – Cupa Salina Turda, organizat de Salina Turda în colaborare cu Asociaţia Clubul Sportiv Delfinii Turda, Asociaţia Sportivă Stone, Water & Snow şi Clubul Sportiv Musashi . Partener al acestei competitii este Ministerul Tineretului si Sportului prin Directia Judeteana pentru Sport si Tineret Cluj . Printre sponsorii care au facut posibila organizarea acestei competitii enumeram MADWAVE si VIAMSO. 17 Cluburi sportive

Primăria și Consiliul Local al Municipiului Câmpia Turzii și Societatea Culturală FILARMONIA au deschis astăzi prima ediție a Târgului Național de Carte ”CÂMPIA TURZII LIBRI”-2017. Parteneri ai evenimentului sunt: Liga Scriitorilor din România, Asociația Artiștilor Plastici Câmpia Turzii și Asociaţia Civică pentru Iniţiativă şi Acţiune Comunitară. Directorul onorific al Târgului Național de Carte ”CÂMPIA TURZII LIBRI”-2017 este domnul Dorin Lojigan, Primar al Municipiului Câmpia Turzii. Evenimentul va cuprinde mai multe manifestări culturale