inTurda.ro

septembrie 24
09:38 2017

După un meci jucat acasă, în cadrul etapei a 4-a a Ligii Naționale, Potaissa Turda şi-a consolidat locul secund după victoria obținută sub ochii suporterilor, 27-23 (14-8) cu Minaur Baia Mare.

Potaissa Turda a reuşit astfel a 3-a victorie consecutivă în Liga Zimbrilor! În primele minute ale jocului, elevii antrenați de către frații Gal au reușit să conducă pe tabela de marcaj cu scorul de 4-0. Un rol important l-a avut și portarul Potaissei, Lucian Varo, care a avut 4-5 intervenții în primele minute ale jocului.

În etapa următoare turdenii vor juca în deplasare la Călărași. AHC Dunărea Călărași vs AHC Potaissa Turda se va disputa pe data de 1 octombrie 2017 de la orele 11.00.