inTurda.ro

După victoria cu Suceava, Potaissa Turda are cel mai bun atac din Liga Zimbrilor. Vezi câte goluri au marcat turdenii în actualul sezon

octombrie 20
14:45 2017

Potaissa Turda a reușit să se impună în meciul din etapa a VIII-a a Ligii Naționale de Handbal Masculin – Liga Zimbrilor, învingând echipa oaspete, CSU Suceva cu scorul de 33-28.

Elevii antrenați de către frații Gal au intrat greu în meci, sucevenii conducând partida până în minutul 8 al reprizei secunde moment în care Ignat a reușit să egaleze la 18-18. În minutul 9 al reprizei secunde Alexandru Asoltanei a marcat golul care a dus-o pe Potaissa pentru prima data în avantaj 19-18, de la acea fază turdenii au înscris la aproape fiecare fază.

AHC Potaissa Turda ocupă în acest moment locul 3 în clasamentul general al Ligii Naționale, cu 5 victorii și 3 înfrângeri. Este de menționat faptul că turdenii au cel mai bun atac din Liga Națională, fiind la egalitate cu Dinamo București, ambele echipe marcând 227 de goluri în acest sezon.