Potaissa Turda rămâne neînvinsă acasă

februarie 18
18:00 2014

Potaissa Turda – HCM Baia Mare 30-30 (15-15)

Echipa noastra ramane neinvinsa acasa in acest sezon, dupa meciul disputat luni, 17 februarie, in sala „Gheorghe Baritiu”.carnaval pe petionoarPotaissa-52

Meciul a fost strans inca de la inceput, Potaissa reusind in prima repriza sa conduca cu o diferenta de maxim 2 goluri, la pauza tabela aratand egalitate: 15-15

Dupa inceperea reprizei secunde, Potaissa a reusit sa se distanteze la patru goluri, si totul parea sigur pentru echipa antrenata de Horatiu Gal, insa, oaspetii de la Minaur Baia Mare nu s-au lasat mai prejos si au facut tot ce au putut ca se revina in joc, astfel incat cu 6 secunde inainte de final, scorul era 30-30.

In ultimele secunde ale meciului a avut loc si o divergenta intre cele doua echipe, provocata de lipsa de fair-play a baimarenilor, care au prins neregulamentar mingea trimisa de Varo inspre Savici pentru reluarea jocului, din dorinta de a-i impiedica pe turdeni sa aiba ultimul atac care putea aduce victoria.

Dupa acest joc, Potaissa Turda ramane pe locul 2, dupa HCM Constanta. Vezi aici o galerie foto de la meci.