inTurda.ro

Potaissa Turda nu poate sparge încă „nuca tare” a handbalului românesc

Potaissa Turda nu poate sparge încă „nuca tare” a handbalului românesc

Potaissa Turda nu poate sparge încă „nuca tare” a handbalului românesc
martie 07
09:51 2014

ACS Potaissa Turda a fost eliminată din Cupa României la Handbal Masculin de către HCM Constanța, în faza sferturilor de finală.

Meciul disputat ieri s-a încheiat cu scorul de 29-22 pentru constănțeni. Diferența de scor la pauză a fost de un singur gol în favoarea HCM Constanța: 15-14.

Singura surpriză din sferturile de finală a produs-o divizionara secundă HC Vaslui, care a reușit să elimine în această ediție a Cuperi României, două echipe din primul eșalon: CS Caraș Severin în optimi, scor 34-18 și HCM Baia Mare în sferturi, scor 28-22.

Se pare că echipa noastră nu poate sparge încă „nuca tare” a handbalului românesc, multicampioana HCM Constanța. Spunem încă, pentru că ne rămâne speranța. Având în vedere creșterea de valoare a echipei noastre din ultimii ani și faptul că o țară întreagă a văzut performanțele Potaissei, sperăm la obținerea unor finanțări suplimentare, care să ajute echipa turdeană să se bată de la egal la egal cu echipele de tradiție din handbal.

Felicitări echipei noastre! Mergem înainte. Hai Potaissa Turda!

Related Articles

Citește articolul precedent:
Scrisoarea lui Alexandru Vlahuţă către fiica sa, Margareta

„Sa fii buna pentru ca sa poti fi fericita. Cei rai nu pot fi fericiti. Ei pot avea satisfactii, placeri,...

Închide