inTurda.ro

AHC Potaissa Turda – CSM Bucuresti 26-26 (13-14). FOTO:

februarie 21
08:23 2015

Potaissa Turda a reusit doar un rezultat de egalitate în meciul disputat pe teren propriu cu echipa CSM Bucureşti, vineri 20 februarie 2015.

La pauza, tabela arata scorul de 14 la 13 in favoarea bucurestenilor.

Potaissa Turda se afla în avantaj de un gol pentru prima data in minutul 43 al jocului, fiind 19-18 pentru Potaissa, iar in minutul 51 al jocului, Potaissa Turda conducea partida cu 3 goluri: 24-21, insa din pacate cei de la CSM Bucureşti au reuşit să revină in joc si sa egaleze pe final.

Astfel, elevii lui Horaţiu Gal, au reusit sa acumuleze 20 de puncte şi rămâne pe locul 9 în clasament.

In etapa urmatoare, Potaissa Turda va juca in deplasare cu ultima clasata a campionatului CSU Suceava.