inTurda.ro

Firmă din Câmpia Turzii angajează: Tehnician electromecanic

aprilie 27
07:39 2015

Principalele responsabilităţi:

  • Asigurarea condiţiilor de funcţionare optimă a tuturor componentelor mecanice, electrice, electronice şi software;
  • Efectuarea testelor funcţionale ale sistemelor, subansamblelor şi componentelor pentru a identifica anomaliile în funcţionare, folosind echipamente specializate;
  • Înlaturarea cauzelor defectelor prin implementarea celor mai bune practici de întreţinere mecanică şi electrică.

Cerinţe:

  • Studii medii tehnice;
  • Cunoştinţele  bune  privind tehnologiile PLC (automate programabile) şi a echipamentelor comandate prin PLC;
  • Experienţa de cel putin 3 ani în întreţinere mecanică şi electrică;
  • Bune abilităţi de comunicare şi lucru în echipă;
  • Disponibilitate de a lucra în program de tură continuă;
  • Domiciliul stabil în Câmpia Turzii sau Turda;
  • Experienţă în industria alimentară (in special produse congelate sau pâine) constituie un avantaj;
  • Cunostinţele de limba engleză constituie un avantaj.

Firma oferă:

  • oportunitatea unui mediu de lucru profesionist;
  • oportunitatea de a lucra cu tehnologie de ultimă generaţie;
  • un pachet salarial competitiv.

Persoanele interesate pot solicita informaţii suplimetare de la Centrul de Consiliere pentru Ocuparea Forţei de Muncă: CP 401131, Turda, jud. Cluj str. Libertăţii nr. 2-4,  tel/fax: 0264-317164,  mobil: 0749-242012, e-mail: ccofm@primariaturda.ro

Program cu publicul: Luni – Joi: 09.00 – 15.00, Vineri: 09.00 – 13.00