inTurda.ro

POTAISSA A REUȘIT ”MISIUNEA IMPOSIBILĂ”! HC Odorhei 31 – 33 Potaissa Turda. Vezi VIDEO cu finalul meciului

mai 06
20:04 2015

POTAISSA TURDA  a reușit sa treacă cu brio peste ”MISIUNEA IMPOSIBILĂ” de la Odorhei! Astazi, 6 mai 2015, la Odorhei acasă, băieții antrenați de Horațiu și Ovidiu Gal au reușit ceea ce puțini admiratori ai handbalului mai credeau ca vor putea reușii.

Meciul retur dintre HC Odorhei și Potaissa a fost unul greu pentru jucătorii Potaissei, scorul la pauză fiind 15-12 pentru Odorhei. Probabil la pauză Horațiu Gal a reușit sa îi motiveze pe băieți astfel că dupa revenirea de la vestiare meciul a mers de la egal la egal pâna la fluierul final . La finalul celor 30 de minute ale reprizei secunde scorul a fost 28-28, au urmat apoi loviturile de departajare, unde Potaissa a reușit să se impuna cu 3-5.

Performanța reușită de Potaissa Turda va rămâne cu siguranță în istoria handbalului românesc!