Foto/Video: Potaissa Turda 27 – 29 CSM București

Foto/Video:  Potaissa Turda 27 – 29 CSM București
mai 11
15:13 2015

Duminică, 10 mai 2015, Potaissa Turda a pierdut primul meci din semifinala Campionatului Național de Handbal Masculin, împotriva celor de la CSM Bucrurești. Meciul a avut loc în Sala Gheorghe Barițiu din Turda, unde suporterii turdeni au creat o atmosferă extraordinară.

Oaspeții au controlat aproape tot meciul, elevii fraților Gal având o primă repriză potaissa bucurestimodestă cu foarte multe ratări, astfel, la pauză scorul a fost 17-11 pentru CSM București.

După pauză, Potaissa a jucat mai bine și a putut astfel să se apropie pe tabelă. Lucian Varo a făcut minuni pentru
Potaissa, care a egalat cu zece minute înainte de final (23-23) și care a avut posibilitatea de a reveni în avantaj, însă norocul a fost de partea Bucureștenilor care au reușit să se impună la final cu scorul de27 – 29.

Potaissa Turda-CSM București 27-29 (11-17)

Potaissa Turda: Dediu 5 goluri, Adomnicăi 5, Marian 4 (3 din 7m), Cîmpan 4, Pavel 2, Savi 2, Cântec 2, Alisie 2, Lazăr 1

CSM București: Kostadinovic 5 goluri, Negru 5, Milosevic 4, Novanc 4, Șomlea 3, Marijanac 3, Wetterbrandt 2, Militaru 1, Rotaru 1, Ungureanu 1

Aruncări de la 7m: 5/3, respectiv 1/0

Eliminări: 3 x 2 min., respectiv 5 x 2 min.