inTurda.ro

Deschiderea Podului de peste Arieş

Deschiderea Podului de peste Arieş

Deschiderea Podului de peste Arieş
noiembrie 03
09:46 2015

 Vineri, 30.X.2015, ambele tronsoane ale Podului de peste Arieş au fost date în folosinţă iar traficul rutier s-a redeschis în urma lucrărilor desfăşurate pe o perioadă îndelungată.

     Drept urmare, pe această cale, mulţumim pentru înţelegerea acordată cetăţenilor Municipiului Turda, pentru sprijinul şi atenţia cu care s-a realizat circulaţia autovehiculelor în zonă, nefiind înregistrate incidente majore.

     Fluidizarea traficului rutier a constituit atât un scop al lucrărilor efectuate cât şi o garanţie a acestora. Investiţia era imperios necesară şi ne-am propus ca pentru următoarele două decenii să figureze în categoria obiectivelor care nu vor mai necesita intervenţii ulterioare.

      De asemenea, în funcţie de condiţiile meteorologice lucrările la trotuarele de pe ambele sensuri se vor finaliza conform proiectului.

                      Primăria Municipiului Turda

                         Director executiv,                                                                           Primar,

                           Ginel Călugăr                                                                          Tudor Ştefănie

 

Related Articles

Citește articolul precedent:
ACAR: Conferința ,,Și noi avem dreptul la muncă!’’

Agenţia de Consultanţă şi Afaceri Română organizează în data de 03.11.2015, Conferința ,, Și noi avem dreptul la muncă!’’, la Hotel City Plaza, Sala Beijing,...

Închide