inTurda.ro

Echipa de fotbal Potaissa Turda a câștigat cu 1-6 meciul disputat în deplasare în fața formației CFR Dej

noiembrie 10
11:58 2015

Turdenii au reușit să deschidă scorul în minutul 13, după un autogol al dejenilor. În a doua repriza, fotbaliștii din Turda au pus stăpânire pe joc, iar în minutul 62 scorul era 2-0. Dupa doar patru minute, tabela de marcaj indica 3-0 pentru Potaissa, marcator Alin Tot.

Clujenii au punctat golul de onoare pe final, în minutul 82, însă Kopandy (85) și Silaghi (86) au stabilit scorul final: 1-6 pentru Potaissa Turda.

CFR Dej: Florea, Boldor, Todică, Prodan, Marian-Ciurean, Silaşi, Câmpan, Mureşan V.-Poleac, Mureşan M. Antrenor:Darius Boldor.

Potaissa Turda: Lăkătuş C, Tornai, Szakacs, Soporan, Otvos, Savu, Kopandi, Hidişan, Tot, Lăkătuş G, Szilaghi. Antrenor: Dorin Suciu