inTurda.ro

S-a dat startul proiectului ,,Sănătate prin prietenie” iniţiat de Clubul Rotary Turda

S-a dat startul proiectului ,,Sănătate prin prietenie” iniţiat de Clubul Rotary Turda

S-a dat startul proiectului ,,Sănătate prin prietenie” iniţiat de Clubul Rotary Turda
noiembrie 10
08:42 2015
        Sâmbătă, 07.11.2015, s-a dat startul proiectului ,,Sănătate prin prietenie” iniţiat de Clubul Rotary Turda . În prima zi au fost gavrila vasile rotary turdaconsultaţi 25 localnici din localităţile Ploscoş şi Crairât, iar în data de 08.11.2015 au beneficiat de aceleaşi servicii 24 de persoane din localitatea Valea Florilor.
         În urma acestei acţiuni au fost depistate o serie de afecţiuni,  persoanele respective fiind îndrumate către medicul de familie, cu recomandarea de a se solicita continuarea investigaţilor, în vederea stabilirii diagnosticului şi a tratamentului adecvat, de către medicul specialist.
         Clubul Rotary Turda adresează mulţumiri personalului medico-sanitar  care şi-a oferit serviciile în mod voluntar în aceste două zile, dr. Ştefan MARDALE, dr.Ionuţ CONSTANTIN şi asistent medical Marius HAIDUC, toţi din cadrul Spitalului Militar de Urgenţă Cluj-Napoca precum şi medicului rezident Olivia-Gabriela VASILE, din cadrul Institutului Inimii Cluj-Napoca.
        În data de 13.11 şi 14.11.2015, unitatea medicală mobilă a Clubului Rotary Turda va desfăşura o acţiune similară în Aiton şi ulterior în alte localităţi apropiate municipiului Turda, cu acces limitat la servicii medicale.
Preşedintele Clubului Rotary Turda
              Gavrilă VASILE

Related Articles

Citește articolul precedent:
CAA anunţă întreruperea furnizării apei potabile în satul Mihai Viteazu

Compania de Apă ARIEŞ anunţă întreruperea furnizării apei potabile, în sat Mihai Viteazu, în data de 11 noiembrie 2015 între...

Închide