inTurda.ro

Delfinii Turdeni au participat la ultima competiție de natație a acestui an:

Delfinii Turdeni au participat la ultima competiție de natație a acestui an:

Delfinii Turdeni au participat la ultima competiție de natație a acestui an:
noiembrie 23
09:08 2015

Clubul Sportiv Delfinii Turda au participat la ultima competiție a acestui an ” Memorialul Petre Lovas, ed. XIII – Timișoara”, un concurs cu aproximativ 300 de participanți din: Arad, Baia Mare, Reșița, Slovacia, Turda, Timisoara, Turda și Satu Mare.

Cele mai bune rezultate obținute de sportivii noștrii au fost: Bogdana Covaciu: locul 2 (50 m spate), locul 4 (50 m fluture) și locul 7 (50 m craul), Mihai Predut – locul 4 (50 m bras), Adelina Marcu – locul 5 (50 m craul) și locul 6 (50 m spate), Serban Suciu – locul 7 (50 m craul), Denisa Straja – locul 4 (50 m bras), Alex Todea – locul 4 (50 m spate), Sorana Somlea – locul 3 (50 m spate) și locul 3 (50 m fluture).

Au mai participat de la clubul nostru: Serban Metea, David Blenyesi, Maria Fetita-Ripea, Rares Deac, Alice Predut și Virgi Pop, care au avut o evoluție bună înregistrând timpi mai buni decât la ultima competiție. 

În data de 21 noiembrie echipa Clubului Delfinii împlinește 2 ani, și ne amintim cu drag ca, și în acest an ca și în cel trecut însumam peste 100 de medalii câștigate prin munca și dăruire.

Suntem mulțumiți de rezultatele copiilor noștri și sperăm să avem rezultate din ce in ce mai bune. Mulțumim conducerii Salinei Turda, personalului Bazinului de Inot, dnei director Simona Baciu și părinților pentru susținere și pentru sprijinul acordat.” transmit administratorii clubului.

Related Articles

Citește articolul precedent:
Sărbătoarea creştină a Intrării Maicii Domnului în Biserică

     Nascuta din parintii Ioachim si Ana, Fericita Fecioara s-a dedicat tainelor bisericesti inca din pruncia sa. Din zorii...

Închide