inTurda.ro

Rezumat VIDEO: Potaissa Turda a învins Steaua București cu 35-34 într-un super meci

noiembrie 27
20:05 2015

Potaissa Turda a înfruntat în această seara începând cu orele 17:30 echipa Steaua București într-un meci din etapa a XIV-a a Ligii Naţionale de handbal masculin, la Sala Gheorghe Bariţiu – TURDA. Turdenii s-au impus în fața Stelei cu scorul de 35-34 reușind astfel să ajungă la a 8-a victorie în acest sezon.

A fost un meci extrem de spectaculos, bucureștenii au condus ostilitățile în prima partea a jocului scorul la pauză fiind 14 – 15, însă după pauză elevii antrenorilor Horațiu și Ovidiu Gal au intrat perfect în joc reușind să ducă scorul la o diferență de 7 goluri în favoarea Potaissei. Au urmat apoi momente ale jocului în care steliștii au revenit la o diferență de doar 1 gol, astfel publicul turdean a trecut de la extaz la agonie, rezultatul final stabilindu-se abia în ultimele secunde ale jocului.

Publicul turdean a făcut o atmosferă extraordniră încurajând jucătorii pe tot parcursul meciului.