La Școala ”Ioan Opriș” a avut loc competiția ”Cupa 1 Decembrie”




În data de 2.12.2015, ora 13, la Şcoala Gimnazialǎ “Ioan Opriş” Turda a avut loc competiţia “Cupa 1 Decembrie”, concurs între şcolile gimnaziale turdene.
La competiţie au luat parte echipaje ale şcolilor: “Ioan Opriş”, “Teodor Murǎşanu” şi “Andrei Şaguna”. Fiecare şcoalǎ a participat cu un echipaj format din 8 elevi din clasele V-VIII.
În cadrul concursului au fost 6 probe de cultură generală combinată cu 4 probe sportive. Profesorii au formulat întrebǎri din domeniile: istorie, biologie, fizicǎ, chimie, muzicǎ, cinematografie, geografie, matematicǎ şi probe sportive.
Clasamentul, în urma competiţiei a fost:
• PREMIUL I: CUPA 1 DECEMBIE-echipajul Şcolii Gimnaziale “Ioan Opriş”
• PREMIUL II – echipajul Şcolii Gimnaziale “Teodor Murǎşanu”
• PREMIUL III – echipajul Şcolii Gimnaziale “Andrei Şaguna”
Premiile au constat în diplome şi dulciuri.
Organizatorii, Şcoala Gimnazială “Ioan Opriş” mulţumeşte şcolilor implicate în acest concurs : Şcoala Gimnazială “Teodor Murǎşanu” şi Şcoala Gimnazială “Andrei Şaguna” pentru prezenţă şi perseverenţă în perpetuarea unor proiecte atractive.










