inTurda.ro

Radu Hanga: 2016 – Anul responsabilitătii şi solidaritătii sociale si al diasporei

Radu Hanga: 2016 – Anul responsabilitătii şi solidaritătii sociale si al diasporei

Radu Hanga:  2016 – Anul responsabilitătii şi solidaritătii sociale si al diasporei
ianuarie 01
13:28 2016

La început de nou an, într-un nou moment de bilanţ vin în faţa dumeavoastră cu satisfacţia faptului că, şi în anul 2015, am reuşit împreună să realizăm multe din proiectele importante pe care ni le-am propus pentru comunitatea noastră. Fie că a fost vorba despre continuarea sau finalizarea unor proiecte de anvergură, fie că a fost vorba despre lucrări curente, despre rezolvarea unor probleme sociale sau despre activităţi culturale, am abordat toate aceste lucruri, împreunã cu colegii din cadrul Administraţiei Publice Locale, ai Consiliului local şi cu ajutorul dumneavoastră, al cetăţnilor,cu maximă responsabilitate. Iar rezultatele nu au întârziat, în mod firesc, să apară.
În mod special mă adresez cetăţenilor nostri plecaţi în străinătate departe de casă si de cei dragi, cu speranta că programele initiate de administratia locală în 2016 ,, Anul responsabilitătii şi solidaritătii sociale si al diasporei,, va oferi posibilitatea unei reintegări în comunitate noastră a acelora care se reîntorc acasă.
Multă sănătate si fericire alături de cei dragi în 2016,


Radu Ioan HANGA,
Primarul Muncipiului Campia Turzii

Related Articles

Citește articolul precedent:
Cristian Felezeu: Sa trecem in noul an plini de speranta, cu bunatate si intelegere

2015 - un an greu, plin de prea multa suferinta. Insa spre sfarsitul acestui an a inceput sa se vada...

Închide