inTurda.ro

Rezumat VIDEO: Potaissa Turda 32-30 HC Vaslui

martie 12
11:56 2016

Potaissa Turda a reușit să obțină victoria în fața Vasluiului, 32-30 (13-15), meci care a contat pentru etapa 24 a Ligii Naționale, deși la pauza scorul era in avantajul oaspeților, după pauza elevii antrenați de către frații Gal au reușit să se impună pe teren făcând un joc spectaculos.

Potaissa Turda se menține pe locul 6 în Liga Națională cu un număr total de 44 puncte acumulate în cele 24 de etape disputate. În meciul cu HC Vaslui, Potaissa a ajuns la golul cu numărul 700 în acest campionat.

O pierdere importantă pentru meciul cu CSM București din etapa viitoare este Radu Lazăr, care a primit direct cartonașul roșu în ultimul minut de joc.