Mircea Irimie: ”Am invatat ca unii conducatori se folosesc de oameni iar altii ii sprijina”




AM INVATAT !
Am invatat si invat mereu cum trebuie sa fie un lider .
Dragi prieteni am invatat ca adevaratele valori din lume nu costa nimic si sunt la indemena oricui . Am invatat ca omul sfinteste locul si ca nu il costa nimic sa o faca . Si pentru ca sa fie cat mai multi cei care sa se poata bucura de tot ceea ce este in jur , ca trebuie sa fie oameni care trebuie sa dea tonul simfoniei impartasirii , ca oamenii au nevoie de exemple vii si nu de himere , ca trebuie sa nu mai stam deoparte si sa exprimam ceea ce simtim , ca noi putem fi schimbarea pe care o dorim cu totii .
Dar schimbarea in bine !
Am invatat ca unii conducatori se folosesc de oameni iar altii ii sprijina . Unii vad in jurul lor si in orasul in care traiesc doar gunoaie si lucruri urate iar altii vad in jur doar minunatii si lucruri frumoase . Ca unii vad parte goala iar altii partea plina a paharului .
Am invatat ca sunt oameni care au incredere si care isi pun speranta , care se ROAGA si intraznesc , care imping si ajuta , oameni care isi doresc si REUSESC . Pentru ca acesti oameni frumosi IUBESC si au INCREDERE !
Am invatat ca sunt oameni care ADUNA si UNESC iar altii care destrama si urasc . Unii oameni creeaza UNITATE si INCREDERE iar altii dezbinare si suparare .
Dragi prieteni am invatat si invat in fiecare zi de la familie si de la prieteni , de la oameni simpli dar remarcabili si de la dumneavoastra toti prietenii mei cum trebuie sa fie un LIDER !
Un LIDER nu trebuie sa fie niciodata sef . Un lider nu trebuie sa fie niciodata rau , fals , ascuns , interesat , ignorant , insensibil sau distant .
Un LIDER adevarat trebuie sa un om simplu ca si toti oamenii . Doar putin mai determinat , mai exigent cu el insasi , mai organizat si mai deschis , mai pragmatic si mai aplicat , mai muncitor si mai implicat dar mai ales SUFLETIST si CREDINCIOS !
AM INVATAT si INVAT in fiecare zi de la viata si de la dumneavoastra toti prietenii mei cum trebuie sa fie un LIDER !
VA MULTUMESC !”.
Mircea Irimie,
Candidat ALDE pentru funcția de Primar










