inTurda.ro

Școala Gimnaziala ”Teodor Murășanu” și CNMV Turda au primit câte 45.000 lei

Școala Gimnaziala ”Teodor Murășanu” și CNMV Turda au primit câte 45.000 lei

Școala Gimnaziala ”Teodor Murășanu” și CNMV Turda au primit câte 45.000 lei
mai 18
09:30 2016

Consiliul Local al Municipiului Turda a aprobat luni, 16 mai 2016,  proiectul de hotărâre privind rectificarea bugetului activităților finanțate din venituri proprii și subvenții de la bugetul local pe anul 2016.

Școala Gimnazială ”Teodor Murășanu” și Colegiul Național Mihai Viteazul, au reușit să se afle printre câștigătorii premiilor acordate la categoria Topul Fruntașilor din cadrul Olimpiadelor K, organizată de Kaufland Romania, fiecare dintre acestea fiind recompensate cu suma de 45.000 lei.

Sumele primite de cele două instituții de învățământ, de la Kaufland, se vor întrebuința pentru cumpărarea de bunuri și servicii, obiecte de inventar și active fixe, în cazul Școlii Gimnaziale ”Teodor Murășanu” respectiv pentru finanțarea unor reparații curente, la Colegiul Național Mihai Viteazul.

La ediția 2016 a Olimpiadelor K au participat 1190 de grădinițe, școli și licee din România. Preșcolarii și elevii angrenați în concurs au desfășurat peste 57 de mii de ore de activități extrașcolare.

Related Articles

Citește articolul precedent:
”Hai în parc să ne mișcăm” – ZIUA SPORTULUI sărbătorită la Turda

Comunicat: „Hai în parc să ne mişcăm” – 19.05.2016 – ora 15:00   Sub sloganul „Hai în parc să ne...

Închide