inTurda.ro

Breaking News

septembrie 09
08:55 2016

Turdenii au fost aseara martorii unui meci spectaculos de handbal.  Potaissa Turda a început perfect meciul disputat împotriva campioanei româniei, Dinamo București, jucătorii antrenați de frații Gal au reușit să ducă scorul la 5 – 0. Pe parcursul primei reprize jocul Potaissei a fost de cea mai înaltă calitate reușind să intre la cabine cu un avantaj de 4 goluri, 19 – 15.

După pauza mersul jocului s-a schimbat complet. Pavel Răzvan nu a mai putut intra în teren având dureri foarte mari în urma unui contact din prima repriză.

Diferența în acest meci a făcut-o banca de rezerve, iar Dinamo are două garnituri de o valoare foarte apropiată, acest lucru exprimând și răsturnarea scorului la finalul partidei 31 – 36 pentru Dinamo.

După două etape, campioana este pe primul loc în clasament, cu 6 puncte, iar Turda pe 4, cu 3 puncte.