inTurda.ro

Potaissa rămâne aproape de Dinamo în Liga Zimbrilor. Turda – Poli Timișoara 31-25

Breaking News

martie 02
10:28 2017

Potaissa Turda a câştigat aseară duelul cu Politehnica Timişoara, scor final: 31-25.

Meciul a contat pentru etapa a 21-a a Ligii Naţionale. Potaissa Turda şi Poli Timişoara au oferit un meci echilibrat până în minutul 26, moment in care banatenii au ramas in tripla inferioritate numerica. Gazdele au profitat imediat şi au încheiat prima repriză cu un avantaj de 3 goluri: 15-12.

Pe parcursul reprizei secunde, Potaissa Turda a condus fara nici o ezitare jocul! Elevii antrenati de catre fratii Gal, au urcat din nou pe locul 2 al Ligii Naționale de Handbal Masculin.

Astazi la Digi Sport 3 de la ora 18:00, se va juca partida dintre liderul Dinamo şi HC Dobrogea Sud. Daca Dinamo se va impune in fata celor de la Dobrogea, Potaissa Turda va ramane pe locul 2 in Liga Zimbrilor.