inTurda.ro

COMUNICAT: The Da Vinci System, oficial cel mai bun ONG din Turda

COMUNICAT: The Da Vinci System, oficial cel mai bun ONG din Turda

COMUNICAT: The Da Vinci System, oficial cel mai bun ONG din Turda
august 21
21:12 2017

Încă din 2014, anul înfințării sale, Organizația non-guvernamentală „The Da Vinci System”, promotoare a dezvoltării personale și profesionale a reușit să iși construiască o imagine concretă în orașul nostru bazată pe tineri care susțin educația non-formală, sunt conștienți că nu sunt viitorul ci schimbarea și au o foarte mare toleranță față de eșec.

Cu trecerea timpului, reușitele ONG-ului în prezentarea și concretizarea valorilor pe care le suține au ajuns să fie tot mai mari și mai evidente, de la a  avea membri ai asociației în echipele de organizare a celor mai mari competiții de dezbateri academice naționale și internaționale la reușita organizării de către întreaga asociație a unei competiții regionale de dezbateri academice, prima din orașul nostru.

Această vară a însemnat însă pentru „The Da Vinci System” apogeul tuturor realizărilor sale.

În urma nominalizării aduse acesteia de către Primăria Muncipiului Turda în cadrul Galei Zilelor Municipiului și a voturilor acordate de către susținătorii ONG-ului, acesta a fost desemnat „Cel mai bun ONG din Turda!”

Toată încrederea și susținerea acordate din partea celor care cred și au crezut mereu în familia Da Vinci au dat roade, astfel ONG-ul turdean cu cele mai remarcabile și numeroase realizări pe plan local poartă acum bine meritatul titlu de „ Cel mai bun ONG din Turda! “

De asemena, membri asociației le mulțumesc în continuare tuturor celor care i-au susținut în cursa pentru acest premiu și promit pe viitor rezultate și mai bune ca cele de până acum, demne de cel mai bun ONG din Turda!

Share

Related Articles

%d blogeri au apreciat:
Citește articolul precedent:
Accident la urcarea pe Feleac, înspre Turda

Astăzi, 21 august 2017, în jurul orei 12:30, a avut loc un accident rutier în care au fost implicate două...

Închide