Vezi aici care sunt străzile din municipiul Turda care vor fi complet reabilitate în acest an. Contractele de finanțare prin PNDL au fost semnate astăzi!



Ministerul Dezvoltării Regionale, Administraţiei Publice şi Fondurilor Europene (MDRAPFE) a alocat municipiului Turda peste 32 milioane lei în cadrul etapei a doua a Programului Naţional de Dezvoltare Locală (PNDL).
În cadrul acestei alocări bugetare, Turda a fost selectată cu două proiecte care vizează asfaltarea străzilor din loturile 2 și 3 din zona industrială. Mai jos regăsiți lista străzilor care vor fi asfaltate:
Reabilitare și modernizare străzi în municipiul Turda CARTIERUL INDUSTRIAL – LOT 2 » pentru includerea la finanțare în cadrul Programului Național de Dezvoltare Locală, perioada de implementare 2017 – 2020. Valoare: 11.238.723 lei
DENUMIRE STRADA | LUNGIME STRADA m |
HORTICULTURII | 343 |
PUTNA | 162 |
ALBERT EINSTEIN | 700 |
ALECU RUSSO | 81 |
ARIESULUI | 280 |
BREBENEILOR | 195 |
BUJORULUI | 267 |
CALEA MONUMENTULUI | 2.050 |
Reabilitare și modernizare străzi în municipiul Turda CARTIERUL INDUSTRIAL – LOT 3 » pentru includerea la finanțare în cadrul Programului Național de Dezvoltare Locală, perioada de implementare 2017 – 2020. Valoare: 13.523.397 lei
DENUMIRE STRADA | LUNGIME STRADA m |
CAMPIA CRISTISULUI | 2.000 |
CEFERISTILOR | 109 |
CHEII | 1.679 |
DEALUL ZANELOR | 1.000 |
DEPOULUI | 119 |
”În acest moment este în curs de finalizare procedura de selecție prin licitație publică a celor 4 antreprenori generali cu care se va încheia acordul-cadru pentru obiectivul reabilitare și modernizare străzi în întreg municipiul Turda. Ținând cont de faptul că s-au semnat contractele de finanțare pentru cele două loturi ale cartierului Industrial, vom putea deja încheia primele două contracte subsecvente finanțate prin PNDL.”, informează Primăria Turda.

