inTurda.ro

Loc de muncă vacant la Domeniul Public Turda

februarie 09
09:11 2018

 S.C.DOMENIUL PUBLIC TURDA S.A., aflata in subordinea autoritatii locale si care desfasoara activitati de: constructii de drumuri, cai publice; reparatii si intretinere drumuri si cai publice; producerea si comercializarea mixturilor asfaltice si a betoanelor de ciment; salubritate stradala, inclusiv dezapezirea cailor publice; servicii de intretinere si infrumusetare a zonelor verzi, productie legume si flori; intretinere si reparatii auto,coloana auto.

Pentru asigurarea numarului optim de personal de specialitate juridica, am demarat selectia pentru ocuparea unui post de: INGINER OFERTARE.

Principalele responsabilitati ale ocuparii acestui post sunt

:  Primeste de la responsabilul cu achizitiile publice anunturile privind achizitiile publice, publicate pe site www.e-licitatie.ro si alte surse de informatie, le evalueza si impreuna cu directorul si seful de intretinere reparatii drumuri hotarasc daca se incepe pregatirea documentatiei pentru participarea la licitatie ;

 Asigura ofertarea in SEAP;

 Elaboreaza preturile pentru licitatii si documentatia pentru licitatii ;

 Trimite cerere de oferta la funizori si centralizeaza ofertele acestora pentru intocmirea tarifelor, recalcularea tarifelor existente, etc;

 Urmareste preturile furnizorilor de materii si materii prime si materiale ;

 Elaboreaza devizele de lucrari pentru potentialii clienti care au depus o cerere de oferta la secretariatul societatii;

 Verifica ofertele intocmite la toate sectoarele de activitate (sere,drumuri,salubritate,coloana auto);

 Verifica si informeaza despre respectarea preturilor legale practicate de toate sectoarele de productie;

 Verifica si informeaza despre modificarea preturilor la furnizorii de materii prime si materiale si a clauzelor contractuale

Cerinte:

 Studii superioare finalizate (Facultatea de Constructii – de preferinta specializarea CFDP, inginerie – economica );

 Experienta de minim 2 ani pe un post similar;

 Abilitati in interpretarea calculelor ingineresti;

 Capacitate de analiza si sinteza

 Gandire analitica

  Abilitati de comunicare

 Corectitudine si flexibilitate

 Memorie a cifrelor

 Autoorganizare si capacitate de respectare a termenelor

 Prezenta de spirit,dinamism,receptivitate fata de nou,dorinta de afirmare.

Pentru a aplica pentru acest post, trimiteti pana la data de 21.02.2018 un CV insotit de o scrisoare de intentie, specificand denumirea postului pentru care candidati, la adresa de email: office@domeniulpublicturda.ro sau fax 0264317085.