inTurda.ro

Electroceramica Turda angajează ȘEF SECTIE

martie 13
11:06 2018

SC Electroceramica angajeaza sef sectie.

Responsabilitati:

– coordoneaza activitatea sectiei de productie

– întocmeşte şi respectă programul de fabricaţie aprobat de conducerea societatii

– colaborează activ la elaborarea normelor şi normativelor de muncă şi la efectuarea studiilor de organizare în domeniul său de activitate

– asigură datele necesare birourilor şi serviciilor de specialitate pentru raportarea zilnică, decadală, lunară şi trimestrială a realizărilor şi lipsurilor în activitatea de producţie a secţiei

– urmăreşte calcularea indicilor de bază necesari cunoaşterii potenţialului productiv al secţiei în vederea eficientizării acestuia

– asigură aplicarea documentaţiilor tehnice în vederea respectării calităţii produselor şi a micşorării pierderilor tehnologice

– întocmeşte necesarul de aprovizionare a secţiei cu materii prime, materiale, SDV-uri, etc. asigurând păstrarea şi mişcarea în bune condiţii a acestora în cadrul secţiei

– studiază cauzele rebuturilor şi pierderilor tehnologice împreună cu Serviciul CTC luând măsuri pentru eliminarea lor

– supune atenţiei directorului problemele tehnice şi tehnologice care apar în desfăurarea activităţii secţiei căutând, în colaborare, soluţii pentru remedierea lor

 – alte atributii stabilite prin fisa postului

Cerinte:                             – studii superioare tehnice

                                           – cunoasterea limbii engleze/italiene la nivel avansat

                                           – experienta intr-un post similar de minim 3 ani

Beneficii:                           – decontare transport

                                            – tichete de masa