inTurda.ro

Iulian Stamate pentru Click.ro: ”Turda poate câștiga Cupa Challenge!”

martie 27
08:41 2018

Un mare pasionat de motorsport, Iulian Stamate a dat simbolic startul campionatului național de raliuri. Pivotul de la Potaissa Turda (locul2 din Liga Zimbrilor) a fost prezent la lansarea echipajelor Napoca Rally Academy (campioana pe echipe en-titre) pentru sezonul 2018, informează Click.ro.

„Turda poate câștiga Cupa Challenge!”

Câștigător al Cupei Challenge cu Steaua în 2005, Iulian Stamate (35 ani) este optimist că își poate trece în palmares un nou trofeu european cu micuța formație din Turda.

„Avem un lot omogen, cu dubluri pe toate posturile și cred sincer că e posibil să câștigăm Cupa Challenge”, a mai precizat Iulian Stamate.

Potaissa Turda se află în acest moment la un meci distanță de semifinalele cupei Challenge după ce în prima manșă a sferturilor de finală a învins acasa, scor 29-24, echipa FyllingenBergen din Norvegia.

Citește aici întreg articolul publicat de Click.ro – Iulian stamate, cu motoarele turate spre noi trofee!