inTurda.ro

Echipa de robotica CyberPunk din cadrul CNMV Turda își prezintă evolutia de la BRD First Tech Challenge Romania

Echipa de robotica CyberPunk din cadrul CNMV Turda își prezintă evolutia de la BRD First Tech Challenge Romania

Echipa de robotica CyberPunk din cadrul CNMV Turda își prezintă evolutia de la BRD First Tech Challenge Romania
aprilie 18
20:01 2018

Echipa de robotica CyberPunk din cadrul Colegiului National Mihai Viteazul Turda, iși va prezenta în data de 20 aprilie 2018, evolutia echipei in cadrul editiei a II-a a competitiei BRD FIRST Tech Challenge la au participat. Evenimentul se va desfășura în sala festivă a CNMV Turda.

Echipa noastra formata din 10 elevi, sustinuti de voluntari, a participat in data de 23-25 martie 2018 la Campionatul National, sustinut la Sala Polivalenta din Bucuresti. Pentru aceasta, echipa formata din liceeni a realizat un robot care mai apoi l-a si programat. 

Am fost bucuroși să participăm la cea de-a doua ediție a BRD FIRST Tech Challenge Romania. Ne-am dezvoltat spiritul de echipă și am învățat multe în domeniul ingineriei. Am învățat o mulțime de informații despre domeniul software, hardware cat și in business și relații cu publicul.

Ne-am bucurat de întreaga experiența și am prețuit fiecare moment. Ne-am făcut noi prieteni și am realizat o legătură mai profundă cu cei vechi. Echipa CyberPunk a colaborat cu o mulțime de echipe și și-a dat seama că, competiția este mult mai distractivă dacă dai dovada de gracious professionalism și fair-play.

Echipa noastră va rămâne unită și vom continua să colaborăm pentru următoarea ediție.

Până atunci, păstrăm legătura.
CyberPunk Robotics

   

Share

Related Articles

Citește articolul precedent:
Consilierii locali PNL Turda: Nu vom mai participa la ședințe ”de îndată” sau extraordinare, care nu respectă regulamentul de organizare și funcționare al Consiliului Local

Comunicat: Bătaia de joc a primarului Matei! Acum câteva zile atrăgeam atenția asupra modului arbitrar și abuziv în care primarul...

Închide