inTurda.ro

Delfinii turdeni la campionatele regionale de cadeti si copii

Delfinii turdeni la campionatele regionale de cadeti si copii

Delfinii turdeni la campionatele regionale de cadeti si copii
aprilie 23
10:06 2018

In perioada 13-15 aprilie 2018 si 20-22 aprilie 2018 au avut loc Campionatele Regionale de Cadeti si Copii 10-11 ani. Municipiul nostru a fost arondat la Resita pentru cadeti si Baia Mare pentru copii alaturi de Hunedoara, Oradea, Timisoara, Bistrita, Alba Iulia, Targu Mures, Resita, Satu Mare, Cluj si Baia Mare. Au participat de la clubul nostru la cadeti: Sonia David, Adriana Ionescu, Rares Deac si Mihai Predut; la copii: Maria Fetita-Ripea, Bogdana Covaciu, David Blenyesi si Radu Onet. 

„Va felicit pe toti pentru fiecare evolutie, toti ati progresat! Am muncit impreuna … am muncit mult …. Acum pot sa spun BRAVO COPII, Bravo Sonia, Adriana si Rares pentru progresul inregistrat la toate probele, Bravo Mihai pentru cele 9 secunde scazute la proba de 200 m liber, Bravo Bogdana si Bravo David, evolutia ta de la proba 200 m liber a fost mai buna cu 11 secunde. Raducu ma inclin in fata ta pentru cele 3 medalii, 1 de aur si 2 de argint chiar daca tu esti doar legitimat la clubul nostru! BRAVO MARIA, esti vicecampioana regionala, ai pus Turda pe harta inotului romanesc! Maria a demonstrat ca SE POATE, trebuie doar sa vrei si sa muncesti!
Multumim tuturor celor care ne sprijina si sunt alaturi de noi!”, a transmis antrenorul Clubului Sportiv Delfinii Turda, Petric Alexandru Gabriel.

Share

Related Articles

Citește articolul precedent:
VIDEO/Foto: Concurs de Airsoft la Turda. Vezi aici rezultatele

Comunicat de presa           Sambata 21.04.2018 Asociatia Club Sportiv Ludus Dacicus a organizat Patrula Airsoft Romania – Etapa Turda 2018,...

Închide