inTurda.ro

Potaissa Turda a câștigat medalia de bronz în Liga Naţională de handbal masculin

iunie 01
07:19 2018

Echipa de handbal masculin Potaissa Turda a câştigat joi, pe teren propriu, medalia de bronz a Ligii Naţionale „Liga Zimbrilor”, după ce s-a impus în fața formației CSM Bucureşti, cu scorul de 21-20 (13-13), în cea de-a treia partidă, decisivă, din finala mică a competiţiei.

Potaissa a reușit să câştige și primul meci de acasă cu 26-24, iar apoi CSM Bucureşti s-a impus cu 36-30, astfel că după acest meci scorul general a devenit 2-1 pentru Potaissa, care cucereşte medalia de bronz.

Pentru Potaissa este a doua medalie a sezonului, după ce a câştigat Challenge Cup în această lună.