inTurda.ro

Farmacie din Turda angajează Asistent

septembrie 04
08:00 2018

Farmacia Estia Farm din Turda scoate la concurs 2 posturi de Asistent.

Candidatul ideal

– Studii de specialitate (Scoala Postliceala de Asistenti de Farmacie);
– Experienta pe o pozitie similare reprezinta un avantaj;
– Aviz de Libera Practica;
– Abilitati de relationare si comunicare;
– Bune abilitati de comunicare
– Amabilitate și empatie față de pacienți;

Descrierea jobului

– Oferă consiliere pacienților cu privire la utilizarea OTC-urilor și potențialele riscuri sau efecte adverse;
– Participa la derularea campaniilor promotionale;
– Controleaza stocurile (evidenta numerica, termene de valabilitate etc.);
– Face propuneri privind completarea stocului de medicamente;
– Participa la inventare.

Beneficii:
– Pachet salarial , corelat cu experiența și performanța;
– Bonus de performanță corelat cu obiectivele;
– Mediul de lucru stabil.

Descrierea companiei

Infiintata in 1994, una din cele mai vechi si cu traditie farmacii din Romania, ESTIA este in prezent o farmacie de familie cu laborator modern.

Retetele magistrale clasice, preparate riguros in laboratorul farmaciei timp de peste 24 de ani, devenite azi moderne, reprezinta tratamente personalizate cu eficienta crescuta.

Persoanele care doresc să aplice la post o pot face la link-ul de aici.