inTurda.ro

74 de medalii câștigate de Clubul Sportiv Delfinii Turda în ultimele 3 concursuri

74 de medalii câștigate de Clubul Sportiv Delfinii Turda în ultimele 3 concursuri

74 de medalii câștigate de Clubul Sportiv Delfinii Turda în ultimele 3 concursuri
octombrie 30
11:34 2018

Am incheiat un „tur de forta”, 3 saptamani cu 3 concursuri: Cupa Select – Satu Mare, Cupa Somes – Beclean, Cupa Casa EMA – Bistrita. Daca a fost greu sau usor, nu stiu sa va spun, stiu ca am avut parte de suprize frumoase din partea copiilor si ca evolutia lor a fost excelenta.

Am urmarit fiecaruia timpii care de la un concurs la altul au fost mai buni si asta conteaza! Facem un bilant dupa aceste 3 concursuri si in total copii de la clubul nostru au obtinut 74 de medalii, detinatorii lor sunt:

– Scutelnicu Toni – 2 argint si 2 bronz;
– Petric Andreea – 7 aur, 4 argint si 2 bronz;
– Luca Darius – 2 bronz;
– Poponet Mara – 2 aur si 2 bronz;
– Bucur Cristiana – 6 argint;
– Metea Serban – 9 argint si 2 bronz;
– Fetita-Ripea Maria – 4 aur, 2 argint si 2 bronz;
– Covaciu Bogdana – 2 aur, 2 argint si 2 bronz;
– Moldovan Alexia – 1 aur si 1 argint;
– David Sonia – 1 aur, 2 argint si 5 bronz;
– Ionescu Adriana – 1 argint si 3 bronz;
– Deac Rares – 1 bronz;
– Drevar Madalina – 2 aur si 1 bronz;
– Todea Alex – 1 aur si 3 argint, au mai participat de la clubul nostru Bucur Stefania, Catinas Daria si Mihai Predut, care au inregistrat noi recorduri personale si au avut o evolutie foarte buna. Probabil ca va asteptati sa spun ca acum va urma o pauza … dar NU – „calatorului ii sta bine cu drumul” zice un vechi proverb, asadar in urmatorul week-end vom participa cu intreaga noastra echipa la Maratonul „Sarbatoarea inotului” – Cluj Napoca, iar peste inca 2 saptamani la Campionatul National de Poliatlon.

Multumim si de aceasta data dnei director Simona Baciu, intregului colectiv al Bazinului de Inot Turda, dnei Carleta Gnandt si parintilor pentru sprijinul si increderea acordata.

Antrenor, Petric Alexandru Gabriel.

Share

Related Articles

%d blogeri au apreciat:
Citește articolul precedent:
Turdenii de la CyberPunk Robotics și-au lansat VIDEO de prezentare

Inovația, îmbunătățirea standardului de viață și dezvoltarea generațiilor tinere, toate prin intermediul roboticii! Acesta e scopul nostru. 🌍 Suntem oficial...

Închide