Lanț de magazine în continuă dezvoltare angajează personal pentru noile magazine din Turda și Mihai Viteazu

octombrie 23
17:25 2019

Angajator de top din retailul modern, cu o echipă dinamică, flexibilă și ambițioasă, formată din 15.000 angajați, având o expansiune accelerată, planificând să depășească în anul 2019 pragul de 1000 de magazine în toată țara – susține dezvoltarea companiei prin identificarea de noi membri, deschiși, implicați și dornici să se deyvolte profesional într-un mediu competitiv.

Posturi vacante:

1. CASIER: 10 posturi disponibile
Responsabilități :

• scanează produsele cumpărate de clienţi şi încasează contravaloarea lor, în bani sau bonuri valorice;
• participă la acţiunile comerciale din magazin;
• răspunde solicitărilor clienţilor cu privire la informaţii despre produse, preţuri, mod de cântărire;
• asigură curăţenia magazinului (inclusiv echipamente şi utilaje) şi a anexelor.

2. VÂNZĂTORI MEZEURI: 5 posturi disponibile

• servește clienții de la raion prin: porționare, feliere, împachetare și etichetare corectă;
• afișează, obligatoriu, prețurile și termenele de valabilitate, pentru toate mărfurile expuse la vânzare;
• verifică și corectează afișajul prețului din zona raionului de proaspete;
• retrage de la vânzare, în timp util, produsele expirate, deteriorate, etc. din raionul de proaspete și le depozitează în spațiul destinat;
• informează clienții cu privire la produsele și caracteristicile acestora;
• respectă cerințele de frig pentru toate produsele cu temperatură controlată din raionul de proaspete;
• aranjează marfa, conform procedurilor specifice, în zona de depozitare;
• scanează produsele așezate de către clienti pe bandă;
• încasează contravaloarea produselor achiziționate de către clienți;
• întâmpină clienții cu respect și cu zâmbetul pe buze;
• așează marfa pe raft respectând termenele de valabilitate;
• răspunde solicitărilor clienţilor cu privire la informaţii despre produse,
• preţuri, mod de cântărire.

3. ȘEF TURĂ: 5 posturi disponibile

• administrează magazinul ca pe propria afacere;
• atinge obiectivele propuse;
• pune bazele unei echipe unite și dezvoltă colegii din punct de vedere profesional;
• se asigură că sunt respectate politicile comerciale ale companiei;
• îmbunătățește indicatorii de performanță ( CA, piederi, stocuri, fluctuatie
și costuri personal, audit );
• oferă suport șefului de magazin în toate activitățile din magazin

Ce facem noi pentru tine?

• Îți oferim oportunitatea de a lucra în rețeaua de retail modern cu cea mai mare acoperire geografică din România;
• Pentru că ne place să investim în oamenii care ne reprezintă, îți oferim training profesional;
• Îți oferim un venit corelat cu performanțele obținute ( bonusuri de performanță și fidelitate );
• Îți oferim decontarea parțială a abonamentului de transport;
• Îți oferim posibilitatea de a te dezvolta profesional și personal;
• Îți oferim posibilități reale de promovare.

Contact:
Persoanele interesate pot solicita informaţii suplimentare de la:

Centrul de Consiliere pentru Ocuparea Forţei de Muncă
CP 401131, Turda, jud. Cluj, str. Libertăţii nr. 2-4
Tel/fax: 0264-317164
Mobil: 0749-242012
E-mail: ccofm@primariaturda.ro
Program cu publicul:
Luni – Joi: 9.00-15.00 Vineri : 9.00-12.00