inTurda.ro

CyberPunk Robotics au câștigat competitia regională BRD FIRST Tech Challenge România

 Breaking News

CyberPunk Robotics au câștigat competitia regională BRD FIRST Tech Challenge România

CyberPunk Robotics au câștigat competitia regională BRD FIRST Tech Challenge România
februarie 10
08:44 2020

După luni întregi de muncă și seriozitate, după eșecuri și victorii care ne-au făcut mai puternici, echipa noastră, alături de GDV și Esentza Revolution, a câștigat 🏆 cel mai important eveniment în drumul spre națională: competiția REGIONALĂ de la Cluj-Napoca BRD FIRST Tech Challenge Romania, susținută de Natie Prin Educatie🥳

Deși am întâmpinat dificultăți tehnice ⚙️, pe parcursul celor 3 zile am reușit să trecem peste toate emoțiile și obstacolele iminente 🎮. Așteptările au fost depășite și am demonstrat atât devotamentul, cât și pasiunea cu care am învățat, am crescut și ne-am dezvoltat împreună ca o familie de CyberPunk-iști. 💜💜💜

În plus, pe lângă o calificare la etapa națională, am fost nominalizați 🥇 pentru design-ul de ansamblu a întregului robot 🤖.

Pregătirile intense pentru națională au început deja ! Așteptăm cu nerăbdare să reprezentăm Colegiul Naţional ,,Mihai Viteazul” Turda și orașul nostru în 27-29 martie la Cluj Napoca 🏙.

_____________________________________________________________________

After months of work and earnestness, after losses and victories that made us stronger, our team, alongside GDV and Esentza Revolution has won 🏆 the most important event on it’s way to the nationals: the regional competition BRD First Tech Challenge Romania, supported by Nație Prin Educație. 🥳

Despite having technical issues ⚙️, we managed to get over all of the imminent obstacles. All of our expectations have been exceeded and we demonstrated our devotion and the passion that we learned with, we matured and evolved as a family of CyberPunk-ists. 💜💜💜

Also, apart from the obvious qualification to the national stage, CyberPunk Robotics won the first place for the overall design of the robot. 🤖

Intense preparations for the nationals have already begun! We can hardly wait to represent National College „Mihai Viteazul” Turda and our city between March 27th and 29th in Cluj-Napoca. 🏙

 

Related Articles

Citește articolul precedent:
Dorin Lojigan: Bazinul didactic de înot, cu ÎNCĂ un pas mai aproape de realizare

Bazinul didactic de înot, cu ÎNCĂ un pas mai aproape de realizare. Înainte de 2016, politica și administrația locală de...

Închide