inTurda.ro

SC Osma Plast angajează personal pentru 4 posturi libere

februarie 25
10:36 2020

Sc OSMA PLAST ROMANIA SRL infiintata in anul 2014, este o societate cu capital Italian care activează în domeniul productiei de mase plastice prin injectie si galvanizarea produselor.

Tehnician Mentenanta Masini Injectie Mase Plastice – 2 posturi

Candidatul ideal

  • Cunostine legate de partea de automatizari, partea electrica si partea mecanica
  • Experienta intr-o fabrica de productie
  • Cunostinte elementare de operare pe calculator
  • Capacitate de analiza si sinteza, organizare si rigurozitate;
  • Cunostinte despre intretinerea utilajelor , avantaj masinile de injectie
  • Avantaj experienta sau calificare in domeniul tehnic/intretinere utilaje sau productie
  • Disponibilitate pentru munca in schimburi (cand este cazul)

Descrierea jobului

  • Asigura buna functionalitate a echipamentelor si utilajelor de injectie.
  • Efectueaza operatiile de mentenanta preventiva conform planului de mentenanta.
  • Analizeaza cauzele disfunctionalitatilor aparute, remediaza problemele, asigura prevenirea reaparitiei acestora.
  • Asigura consultanta tehnica la reclamatii si modificari facute la utilajele care tin de zona de injectie (masini, roboti, termoregulatoare, etc.)
  • Constata si apreciaza situatia reala a componentelor si determina cauza uzurii acestora
  • Stabileste si comanda piesele de schimb si piesele de interventie (cantitate, calitate) pentru a asigura buna functionare a mijloacelor de productie
  • Utilizeaza si actualizarea documentatiei tehnice
  • Asigura intretinerea si service-ul la echipamentele aflate in cadrul departamentului de injectie
  • Ofera suport ethnic productiei (in afara sarcinilor principale)
  • Analizeaza cauzele defectiunilor, stabileste tipul si modul de indepartare a deficientei si defectului, gaseste modalitati de prevenire ulterioara
  • Identifica si rezolva problemele tehnice care apar in procesul de injectie
  • Curatarea utilajelor si schimbarea consumabilelor

Se ofera :

  • Pachet salarial atractiv, bazat pe experienta si cunostintele acumulate
  • Tichete de masa;
  • Bonus de prezenta / prime.
  • Posibilitatea de a lucra intr-un mediu profesionist, competitiv, cu o echipa dinamica si cu tehnologii de ultima generatie
  • Oportunitati de dezvoltare si avansare in cariera
  • Transport

Reglor Injectie Mase Plastice – 2 posturi

  • Minim 3 ani de experienta intr-un post de Reglor Injectie mase plastice.
  • Profil mecanic sau tehnic
  • Disponibilitate de lucru in schimburi
  • Seriozitate si orientare spre atingerea obiectivelorBune abilitati de comunicare si de a lucre in echipa

  • Demareaza productia conform fisei de reglaj din dosarul tehnic si urmareste productia in curs; intervine la masina ori de cate ori este oprita de operator (in cazul opririlor repetitive trebuie sa faca o analiza pentru a determina cauza opririi si sa ceara validarea actiunilor de catre referent); urmareste redemararea masinilor care au fost cu probleme
  • Urmareste si asigura buna functionare dupa realizarea schimbarii produselor de pe masinile de injectie
  • Urmarire reconversii (timp, material, post de lucru); asigura suport la pregatirea reconversiilor
  • Monteaza si demonteaza matrite; manevreaza matritele cu ajutorul podului rulant sau motostivuitorului
  • Inregistreaza rezultatele legate de proces si modificarile de reglaj in programul informatic
  • Justifica cauzele rebuturilor pentru orice refererinta cu rebut mai mare de 2% si pune in practica actiunile definite pentru eliminarea discrepantelor
  • Asigura imbunatatirea proceselor prin urmarirea si justificarea problemelor aparute pe calitate, cantitate sau timp de lucru, care tine de functiopnalitatea masinilor de injectie.
  • Informeaza Seful de departament in caz de deviatii ale procesului
  • Completeaza documentele calitate, parametrii proces, documentele de urmarire a productiei (fisa de demarare); respecta standardele definite pentru masina, periferice, matrite (in cazul in care apar defectiuni care afecteaza standardul definit anunta seful ierarhic si pune in practica actiunile pentru remedierea defectiunii si revenire la standard)
  • Mentine ordinea si curatenia la locul de munca; lasa masina curata dupa demarare (fara piese in interior masina, fara scugeri de apa/ulei, fara urme de vaselina pe presa)
  • Asigura depozitarea corecta si la locul prestabilit a tuturor dispozitivelor, matritelor, uneltelor cu care lucreaza, in spatiile special amenajate; anunta tehnicianul de orice defectiune aparuta la presa/maini de roboti si piesele care au fost inlocuite.
  • Raspunde de selectarea/depozitarea deseurilor generate in procesul de munca (ulei, purje, etc)
  • Raspunde de pastrarea in bune conditii a uneltelor din dotare.

Se ofera:

  • Transport

Asteptam CV-urile dumneavoastra la adresa de email: hr@osma.ro sau la sediul socitatii pe str.Petru Rares, nr 11. (in incinta societatii ELECTROCERAMICA),pentru alte detalii va stam la dispozitie si la numarul de telefon: 0364431159