Breaking news: Un pacient internat la Spitalul Municipal Turda, confirmat pozitiv cu coronavirus




Un pacient internat la Spitalul Municipal Turda a fost confirmat pozitiv cu coronavirus.
Publicația TurdaNews a anunțat în exclusivitate în această seară (22 martie 2020) că la Turda a apărut primul caz de persoană infectată cu COVID-19! Potrivit sursei citate informația a fost confirmată, pe surse, de conducerea Spitalului Municipal Turda!
Redacția inTurda.ro a contactat surse din cadrul Spitalului Municipal Turda care au confirmat informația. Conform acestora, pacientul depistat pozitiv a fost deja transferat la Cluj.
Directorul Spitalului Municipal Turda, Dr. Ovidiu Stănilă, urmează să dea informații oficiale mâine dimineață.
Revenim mâine cu informațiile oficiale.










