Companie importatoare si distribuitoare de piese de schimb pentru utilaje de constructii, angajeaza consultant tehnic-vanzari pentru sediul din Turda

mai 26
09:00 2020

SC NUEVO CONSTRUCT SRL, companie importatoare si distribuitoare de piese de schimb pentru utilaje de constructii, angajeaza:

CONSULTANT TEHNIC-VANZARI, pentru sediul din TURDA,

CANDIDATUL IDEAL:

• Domiciliul stabil in zona de desfasurare a activitatii
• Excelente abilități dе comunicare, prezentare și negociere.
• Studii tehnice medii sau superioare de specialitate în domeniul tehnic / industrial.
• Experienţă în vânzări piese auto, utilaje sau echipamente industriale.
• Persoană bine organizată, cu abilităţi dе a-şi stabili prioritățile și coordonarea
sarcinilor, spirit de observatie, dinamism, gandire comerciala etica.
• Corectitudine, implicare, seriozitate, responsabilitate.
• Bune cunoştinţe dе utilizare si operare PC, aplicatii (MS Office); Scriere rapida la
tastatura PC.
• Limba Engleză nivel mediu / avansat.
• Fără cazier si fără conflicte majore cu foştii angajatori sau clienti ai acestora
• Disponibilitate pentru program prelungit pentru cazuri exceptionale.
• Disponibilitate pentru calatorii in tara si strainatate
• Studii: minim liceale
• Detinator de permis auto, categoria B.
• Referinţe impecabile de la locurile de muncă anterioare

RESPONSABILITATI PRINCIPALE:

• Preia si gestioneaza in functie de prioritati solicitarile clientilor prin diverse canale
de comunicare (email, apeluri telefonice, whatsup, aplicatii interne)
• Identificarea corecta a nevoilor clientului si oferirea solutiilor optime pentru client
in raport cu interesele firmei.
• Ofertarea si Vanzarea produselor in conformitate cu standardele si politicile
comerciale ale companiei.
• Prezinta si promovează produsele firmei Nuevo Construct Srl.
• Intocmirea tuturor documentelor necesare procesului de vanzare.
• Intocmirea rapoartelor de activitate.
• Menţine şi dezvolta relaţii excelente de colaborare cu clienţii şi potenţiali clienţii.
• Comunica si colaboreaza strans cu ceilalti colegi.
• Participa la diverse evenimente in tara si strainatate din domeniul utilajelor de
constructii sau domenii tangentiale postului.

BENEFICII:

• Pachet salarial atractiv, bonusuri de performanta, tichete de masa, flexibilitate,
posibilitatea de a lucra si invata de la o intr-o echipa profesionista si dinamica.
• Isi desfasoara activitatea intrun mediu de lucru profesionist, bazat pe colegialitate
și respect.
• Program de lucru: 8 ore (L-V) de la 8:30 – 17:00 (30 min pauza de masa, la alegere)
• Mai multe datalii, la interviu.