EDOTEC.RO angajeaza Junior Editor – editare continut website

iulie 16
12:35 2020

Candidatul ideal

Ce fel de persoană căutăm:
– absolvent de studii medii/ superioare;
– să ai cunoştinţe avansate de operare PC(Adobe Photoshop  prezinta avantaj)
– să cunoști limba engleză
– să ai abilitatea de a cauta informatii suplimentare despre produse
– să ai capacitate de adaptare rapidă, putere de concentrare şi atenţie sporită la detalii

Descrierea jobului

Ce presupune acest job:

– Activitatea de editare conținut pe site-ul companiei: adăugare de produse noi cu descrieri şi imagini. Se oferă training
– să selectezi, să verifici şi să introduci date in limba romana din engleza;
– să aduci diferite completări/ modificări datelor extrase din documente;
– să introduci manual datele lipsă;
– să corectezi datele introduse;
– să validezi datele extrase din documente.