Companie din Turda angajează Gestionar depozit și Montator subansamble

septembrie 04
11:07 2020

Compania se concentrează în principal pe asamblarea componentelor pentru aripile aeronavelor, unde este liderul mondial. Are sedii de producție în China, Europa, America de Nord și America de Sud cu peste 4500 de angajați, inclusiv 350 de ingineri.

Posturi vacante:

  1. MONTATOR SUBANSAMBLE – 3 poziții vacante

Cerințe :

  • Cunoștințe de bază desen tehnic
  • Experiență în lucru cu structuri metalice/confecții metalice
  • Experiență anterioară în producție
  • Nivel minim de școlarizare acceptat : 10 clase
  • Atitudine responsabilă, capacitate de învățare și dorință de dezvoltare

Responsabilități:

  • Efectuare operații mecanice de montaj (găurire, zencuire, nituire)
  • Respectarea instrucțiunilor de asamblare prin interpretarea unui desen tehnic.

  1. GESTIONAR DEPOZIT

Cerințe și responsabilități:

  • Recepționarea mărfii de la clienți
  • Încărcarea/recepționarea mărfii către/de la client/furnizori
  • Pregătirea mărfii în vederea livrării și încărcarea acesteia
  • Verificarea din punct de vedere cantitativ a produselor recepționate în conformitate cu actele de însoțire a mărfii
  • Gestiunea pieselor de schimb pentru atelierul de mentenanță în sistemul SAP
  • Plasare comenzi piese de schimb
  • Păstrarea ordinii în spațiile de depozitare
  • Asigurarea gestiunii zilnice a fluxului de producție (aprovizionarea liniei de producție cu materie primă)
  • Efectuarea inventarului
  • Etichetare, printare ordine de producție din sistem (SAP)
  • Operează intrările și ieșirile în programul de gestiune (SAP)
  • Organizare și planificare
  • Rigurozitate
  • Operare PC (Excel)
  • Studii medii
  • Experiență de lucru în gestiunea mărfii (minim 1 an)
  • Cunoștinte de limba engleză (nivel mediu)

Constituie un avantaj :

  • Cunoștinte de operarea PC (SAP ; Excel)
  • Atestat ISCIR

Ofertă:

  • Condiții moderne de lucru cu echipamente de ultimă generație
  • Stabilitate (contract de munca nedeterminat)
  • Creșteri salariale periodice în funcție de performanță
  • Tichete de masă (15 lei)
  • Asigurare medicală
  • Transport asigurat (Turda, Câmpia Turzii, Luna, Bădeni, Plăiești, Moldovenești, Mihai Viteazul, Aiud);
  • Lucru în 2 schimburi (de Luni pâna Vineri)

Persoanele interesate pot depune un Curriculum Vitae la sediul Centrului de Consiliere, sau pot trimite la adresa de  e-mail, ccofm@primariaturda.ro,  menţionând postul pentru care optează.

Contact:

Centrul de Consiliere pentru Ocuparea Forţei de Muncă

CP 401131, Turda, jud. Cluj, str. Libertăţii nr. 2-4

Tel/fax: 0264-317164

E-mail: ccofm@primariaturda.ro

Program cu publicul:

Luni – Joi: 9.00-15.00 Vineri : 9.00-12.00