inTurda.ro

Ștafeta Veteranilor Invictus a trecut astăzi prin Turda

Ștafeta Veteranilor Invictus a trecut astăzi prin Turda

Ștafeta Veteranilor Invictus a trecut astăzi prin Turda
octombrie 22
13:12 2020
🟡Ștafeta Veteranilor Invictus a trecut astăzi prin orașul nostru.

Chiar dacă contextul pandemic nu ne-a permis să-i susținem într-un număr foarte mare și în acest an, împreună cu primarul Cristian Matei am întâmpinat acești oameni minunați cu mult entuziasm și apreciere pentru eforturile pe care le fac.

Ștafeta Veteranilor se află la cea de a 7-a ediție, iar această acțiune presupune purtarea unei ștafete reprezentate de una dintre culorile drapelului tricolor, prin alergare pe trei trasee însumând peste 1.000 de kilometri. Destinația finală este orașul Carei eliberat de sub ocupație străină la 25 octombrie 1944.

Le transmitem tuturor sportivilor mult succes și #GoInvictus! ❤️💛💙

🟡Ștafeta Veteranilor Invictus a trecut astăzi prin orașul nostru. Chiar dacă contextul pandemic nu ne-a permis să-i…

Publicată de Primaria Turda pe Joi, 22 octombrie 2020

Share

Related Articles

Citește articolul precedent:
15 recomandări privind conduita socială responsabilă în prevenirea răspândirii coronavirus

Protejați-vă, evitați contactul direct! Evitați zonele aglomerate unde sunteți expuși la contact direct și/sau interacțiune cu un număr mare de...

Închide