inTurda.ro

Matei Cristian: Ziua Culturii Naționale sărbătorită în orașul nostru cu multă emoție FOTO/VIDEO

Matei Cristian: Ziua Culturii Naționale sărbătorită în orașul nostru cu multă emoție FOTO/VIDEO

Matei Cristian: Ziua Culturii Naționale sărbătorită în orașul nostru cu multă emoție FOTO/VIDEO
ianuarie 16
13:59 2021

𝒁𝒊𝒖𝒂 𝑪𝒖𝒍𝒕𝒖𝒓𝒊𝒊 𝑵𝒂𝒕̦𝒊𝒐𝒏𝒂𝒍𝒆 𝒔𝒂̆𝒓𝒃𝒂̆𝒕𝒐𝒓𝒊𝒕𝒂̆ 𝒊̂𝒏 𝒐𝒓𝒂𝒔̦𝒖𝒍 𝒏𝒐𝒔𝒕𝒓𝒖 𝒄𝒖 𝒎𝒖𝒍𝒕𝒂̆ 𝒆𝒎𝒐𝒕̦𝒊𝒆.

La împlinirea a 171 de ani de la nașterea poetului național Mihai Eminescu, în cursul zilei de ieri a fost aprinsă Flacăra culturii. Cu acest prilej, prin talentul actorilor si prin măiestria artiștilor prezenți pe scena Teatrului Național Aureliu Manea, spectatorii au avut parte de un spectacol cultural plin de emoție.

Ne bucurăm să vedem că tot mai mulți turdeni manifestă interes pentru evenimentele culturale locale și ne dorim să putem oferi cât mai multe astfel de momente care sunt hrană pentru sufletul fiecăruia dintre noi.

Primarul Municipiului Turda – Matei CRISTIAN

Share

Related Articles

Citește articolul precedent:
Campania de vaccinare de la Campia Turzii… SISTATA!

𝐂𝐚𝐦𝐩𝐚𝐧𝐢𝐚 𝐝𝐞 𝐯𝐚𝐜𝐜𝐢𝐧𝐚𝐫𝐞 𝐥𝐚 𝐂â𝐦𝐩𝐢𝐚 𝐓𝐮𝐫𝐳𝐢𝐢...𝐬𝐢𝐬𝐭𝐚𝐭𝐚! Conform strategiei naționale de vaccinare, ieri 15.01.2021, a fost demarată etapa a doua a...

Închide