inTurda.ro

Fabrică din Turda angajează INGINER de PROCES și MENTENANȚĂ

februarie 26
17:50 2021

Modulo Decorative Solutions Turda, fabrica ce produce piatra decorativa de interior si exterior angajeaza:

Inginer de Proces si Mentenanta

Candidatul potrivit:

  • Studii tehnice superioare
  • Experienta intr-o companie de productie, preferabil ca Inginer Proces/inginer de mentenanta
  • Cunoasterea modului de realizare a unui proces de productie
  • Cunostinte medii de PC
  • Capacitate de analiza si sinteza
  • Abilitati de coordonare
  • Spirit organizatoric, flexibilitate, rapiditate si initiativa
  • Abilitati de relationare cu alte departamente si lucru in echipa

Responsabilitati principale:

  • Responsabil cu imbunatatirea continua si studii de optimizare a proceselor pe liniile de productie
  • Furnizeaza sprijin tehnic in procesele de fabricatie
  • Responsabil pentru atelierele 5S
  • Analizează și rezolvă impreuna cu seful de sectie problemele întâlnite în procesul de producție
  • Coordonează diferitele aspecte ale ingineriei de proces, inclusiv analiză, planificare și dezvoltare
  • Oferă îndrumare si sprijin pentru echipa care realizează productia
  • Propune planul de mentenanta preventiva al echipamentelor de productie si monitorizeaza implementarea planului
  • Monitorizeaza si participa la activitatile de reparatii si intretinere zilnice cu scopul de a maximiza utilizarea echipamentelor si utilajelor, mentinand legatura cu personalul din productie
  • Monitorizeaza si se asigura de inregistrarea in fisele tehnice a operatiile efectuate
  • Analizeaza lucrarile de mentenanta (preventiva sau corectiva) cu scopul de a imbunatati metodele de realizare, de a reduce durata de interventie si de a reduce lucrarile corective in favoarea celor preventive
  • Monitorizeaza indicatorii de productie si mentenanta si propune proiecte de imbunatatire
  • Analizeaza costurile de mentenanta si propune modalitati de imbunatatire
  • Participa la procesul de instalare a utilajelor si a echipamentelor noi
  • Coordoneaza activitatea departamentului de mentenanta (instruire, motivare, pontare, organizare, etc)

Beneficii:

  • Pachet salarial atractiv
  • Tichete de masa in valoare de 20 lei/zi
  • Decontare partiala transport pentru naveta din alte localitati