inTurda.ro

Reportajul Zilei, cu Nenad Savici, la Turda TV – VIDEO

Reportajul Zilei, cu Nenad Savici, la Turda TV – VIDEO

Reportajul Zilei, cu Nenad Savici, la Turda TV – VIDEO
iunie 12
07:42 2021

GLADIATORUL PĂRĂSEȘTE ARENA…

După 10 ani plini de realizări, căpitanul echipei noastre și-a anunțat retragerea din handbal!

Au fost zece sezoane în care Nenad a demonstrat că este un luptător adevărat, un căpitan adevărat și un TURDEAN adevărat!

TURDA VA FI MEREU CASA TA! AHC POTAISSA TURDA VA FI MEREU FAMILIA TA!
MULȚUMIM, CĂPITANE!
HVALA, KAPITENU!

Vă prezentăm mai jos un Reportaj superb realizat de echipa TurdaTV.

El Capitan! Cuvintele nu sunt suficient de bogate ca sa poata descrie cu adevarat ce inseamna in constiinta Potaissei Turda, Nenad Savic. Il putem intoarce pe toate fetele si il vom regasi ca fiind in multe ipostaze. Tata a trei copii si stalp al familiei, sportiv de performanta – Intaiul capitan al Potaissei, cetatean de onoare al Turzii, un om extrem de iubit si apreciat in comunitatea noastra si de toti cei care l-au cunoscut. Totusi..el este mult mai mult de-atat! Este spiritul si indemnul nostru de lupta! Starea vestiarului si atmosfera unei familii unite s-au construit in jurul lui. Indrazneala de a ne lua la tranta cu granzii campionatului si satisfactia imensa de a-i invinge pe toti isi au izvorul si in inima mare a capitanului nostru. Un ciudat amestec de emotii dulci si amare s-au impletit pe intreg parcursul ultimului sau meci oficial sub culorile galben-albastre..bucuria imensa a medaliei de argint si sentimentul trist al clipelor finale cu el in mijlocul apararii noastre..Ce este insa mai important decat orice, este ca el va fi mereu parte din ceea ce reprezinta Potaissa! Va juca mereu in inimile noastre prin amintirea marilor meciuri disputate, iar legenda muntelui sarbesc din apararea Potaissei se va transmite, an de an, generatiilor tinere care vin din urma si in care speram sa bata la fel de tare cate-o inima de Savic! Doua aspecte extrem de clare, Capitane: Turda este si va fi intotdeauna casa ta, iar noi te vom iubi mereu!”, a transmis Președintele AHC Potaissa Turda, Flaviu Sasaeac. 💛💙🍀💫🌈✨🔝💪

Share

Related Articles

Citește articolul precedent:
Primăria Turda: Transformăm situl poluat de la Poșta Rât în spațiu verde 💚

Transformăm situl poluat de la Poșta Rât în spațiu verde. 💚 Știați că ❓ În perioada, 1954-1983, în această zonă...

Închide