inTurda.ro

Locuri de munca vacante la ASA Consolis Turda

august 30
17:27 2022

Suntem o companie specializată în proiectarea, producerea și asamblarea structurilor prefabricate din beton pentru proiecte de construcții, cu o istorie de peste 23 de ani, o echipă stabilă și o abordare prietenoasă.

Căutăm colegi tineri, implicati, cu spirit de echipa si deschisi la a invata lucruri noi !

Pozitiile deschise sunt :

  • Consilier Juridic

Cerinte:

Studii superioare in domeniul juridic, finalizate cu diploma de licenta

Responsabilitati principale :

Reprezinta compania din punct de vedere juridic;

Asigura asistență, consultanță și reprezentare juridică firmei și angajaților acesteia;

Întocmește regulamente, hotărâri, ordine și instrucțiuni referitoare la desfășurarea activității în cadrul firmei în conformitate cu legislația în vigoare;

Avizează și contrasemnează actele cu caracter juridic ale firmei;

Asigură informarea permanentă a conducerii firmei cu privire la modificările legislative; Se asigura că toată activitatea juridică a companiei pe care o reprezintă este în conformitate cu legea;

Ofera suport juridic la negocierea contractelor de afaceri, negociaza clauze contractuale legale;

Colaborează cu departamentul financiar-contabil în vederea obținerii informațiilor privind părțile care nu și-au achitat obligațiile contractuale;

Ce oferim :

Posibilitatea colaborarii prin contract de munca cu norma intreaga sau partiala (4 ore/zi);

Oportunități de învățare și dezvoltare, provocări profesionale, un salariu corect si formare continuă.

  • Economist

Cerinte:

Studii superioare in domeniul economic, finalizate cu diploma de licenta

Experienta in unitati de productie constituie avantaj

Contribuie la intocmirea situatiilor financiare ale companiei; Este necesara o bună cunoaștere a principiului contabilității românești și a legislatiei contabile aferente;

Colecteaza, centralizeaza, sintetizeaza informatiile primite de la alte departamente din companie, intocmeste fisierele de lucru care stau la baza inregistrarilor contabile si pregateste pachetul de raportari catre conducerea locala si a Grupului;

Intocmeste alte raportari recurente precum si ad-hoc, necesare managementului local sau altor departamente din cadrul companiei;

Livreaza informatii auditorului financiar extern, intern sau  altor organe de control;

Ce oferim:

Cum aplici :

Trimiteti CV-ul dvs. la una dintre adresele:

contact@asacons.ro  sau  simina.stoica@asacons.ro

sau puteti sa-l depuneti personal  la sediul societatii noastre, in Turda, str. 22 Decembrie 1989 nr.27

Numai candidatii care corespund profilului comunicat vor fi contactati.

Vezi și:

ASA CONS Turda angajează Operator Pod Rulant și Lăcătuș Montator