Condamnare definitivă pentru un tânăr prins cu droguri la volanul unui Jaguar, pe Autostrada TURDA-Sebeș
noiembrie 16
09:55
2022




Un tânăr a fost condamnat definitiv de magistrații Curții de Apel Alba Iulia, după ce a fost prins cu droguri la el, în timp ce conducea un automobil marca Jaguar, pe Autostrada A10 – Turda-Sebeș.
Acesta plecase de la București și mergea înspre Cluj-Napoca. Pe lângă că avea droguri la el, acesta mai și consumase în ziua respectivă. Tânărul avea drogurile pentru consum propriu.
Tânărul a fost judecat pe două instanțe, ambele din județul Alba. Judecătoria Sebeș l-a judecat pentru conducere sub influența substanțelor, iar Tribunalul Alba pentru posesie de droguri, deoarece dosarul a fost instrumentat de DIICOT.










