inTurda.ro

ASA CONS angajează la Turda Șef Birou Financiar-Contabil

februarie 02
14:32 2024

ASA CONS angajează la Turda Șef Birou Financiar-Contabil.

  • Responsabilitati principale :
    • Organizează si coordonează activitatea biroului financiar-contabil al societății în conformitate cu dispozițiile legale în vigoare;
    • Răspunde de îndeplinirea oricăror altor sarcini prevăzute de Legea contabilității 82/1991, de regulamentul de aplicare a acesteia, precum și de celelalte reglementări legale în vigoare, pe linie economică și financiar-contabilă;
    • Urmărește respectarea principiilor contabile și ale evaluării patrimoniului;
    • Răspunde de consemnarea corectă și la timp, în scris, în momentul efectuării ei, în documente justificative a oricărei operații care afectează patrimoniul societății și de înregistrarea cronologică și sistematică în evidența contabilă a documentelor justificative în conformitate cu prevederile legale în vigoare;
    • Răspunde de evidența formularelor cu regim special;
    • Asigură și răspunde îndeplinirea la termen a obligațiilor societății față de bugetul statului și terți în conformitate cu dispozițiile legale în vigoare;
    • Întocmește raportări diverse către instituțiile publice: BNR, INS, ANAF, etc.
    • Colaborează cu auditorii interni/externi sau alte organe de control;

    Cerințe și abilități:

    • Absolvent de studii superioare finalizate cu licență in științe economice;
    • Experiență de min 5 ani in domeniul economic;
    • Are noțiuni de contabilitate inclusiv la nivel de Bilanț;
    • Are cunoștințe foarte bune de Microsoft Office (Excel, Acces, Word, PowerPoint);
    • Cunoaște limba engleza la nivel bun, potrivit pentru raportări diverse;
    • Are o capacitate excelenta de analiza si sinteza, e o persoana organizata, responsabila, cooperanta;

    Ce Oferim:

    • Pachet salarial competitiv
    • Tichete de masa
    • Tichete Cadou
    • Bonus fidelitate & Bonus Safety & Bonus Sarbatori de Iarna – cf. politicilor interne
    • Bonus anual
    • Programe de dezvoltare profesionala;

    Cum aplici :

    Trimiteti CV-ul dvs. la una dintre adresele:

    sau puteti sa-l depuneti personal  la sediul societatii noastre, in Turda, str. 22 Decembrie 1989 nr.27

    Numai candidatii care corespund profilului comunicat vor fi contactati !